Menu



error This forum is not active, and new posts may not be made in it.
Promote
Branka Babic

713
1352 Posts
1352
Invite Me as a Friend
Person Of The Week
RE: Tell Your Freedom Story
4/9/2013 1:04:38 PM
Quote:
Sloboda je veoma širok pojam.
Svaki čovek može da se oseća slobodnim ili zatočenim. Sve zavisi od stava u životu.
Ako ja želim mnogo od života, mogu reći da nisam slobodna. Biću rob samoj sebi, jer ću morati ostvariti uslove za ispunjenje svojih želja. Živimo u materijalnom svetu. Ako želim da postanem sasvim slobodna, tada ću izabrati veoma skroman život, da ne zavisim isključivo od materijalnog, već od duhovnog u osnovi.
Lično se osećam slobodna, dovoljno nezavisna, samosvesna ali i odgovorna. Ali to je samo moj stav o mom životu i mojoj slobodi.


Hvala što si nam se priključila Magdolna, divno!
Prevest ću i odgovoriti malo poslije, sad sam već u "loncu" dana, ili što bi Ti rekla - koprcam se u svom malom akvarijumu slobode, gdje sam i voda i zlatna ribica i poklopac od akvarijuma :)).

Friends, I'd translate and comment a bit later, life is calling :))/
Wishing a great day to all!

+3
RE: Tell Your Freedom Story
4/9/2013 9:13:28 PM
I understand most of what you're saying. Serbian language is very beautiful, almost as Bulgarian ;)
Blessed to meet you,
Georgi
+2
Nerma Selimović

114
197 Posts
197
Invite Me as a Friend
RE: Tell Your Freedom Story
4/10/2013 11:37:15 AM
Sloboda je izbor svakog čovjeka koji izvor vlastite sreće pronalazi u sebi. Ljudi koji ne osjećaju da su slobodni, okovani su kalupima sredina u kojima žive i drugi ljudi im određuju slobodu. Slobodu govora, mišljenja... Sjajan forum! Pozdrav Branka!
+1
Branka Babic

713
1352 Posts
1352
Invite Me as a Friend
Person Of The Week
RE: Tell Your Freedom Story
4/10/2013 11:43:35 AM
Quote:
I understand most of what you're saying. Serbian language is very beautiful, almost as Bulgarian ;)
Blessed to meet you,
Georgi

Hi Georgi and Magdolna,

I promised to translate, but a home kitten ate up the sausage of time :).
It's almost the same today.
But I'd have time in the afternoon.
+2
Branka Babic

713
1352 Posts
1352
Invite Me as a Friend
Person Of The Week
RE: Tell Your Freedom Story
4/10/2013 11:45:52 AM
Quote:
Sloboda je izbor svakog čovjeka koji izvor vlastite sreće pronalazi u sebi. Ljudi koji ne osjećaju da su slobodni, okovani su kalupima sredina u kojima žive i drugi ljudi im određuju slobodu. Slobodu govora, mišljenja... Sjajan forum! Pozdrav Branka!

Georgi,

Nerma is my young and admired friend from Bosnia. She lives in a small town which this world knows on behalf of Bosnian pyramids, which are in a close proximity to Nerma's town.

Her post I'd also translate in the afternoon.

Bebana,

Sjajno da si nam se pridruzila.
Kao i uvijek, svidja mi se kako razmisljas.
Hvala :)
+2


facebook
Like us on Facebook!